Korstnad, Moodulkorsten
Korstnad on küttesüsteemide üks olulisemaid osasid. Moodulkorsten sobib kütteseadmetele, mille küttegaaside temperatuur ei ületa 600°C. Moodulkorstna kolm kihti tagavad täieliku tulekindluse ning selle suitsutoru on valmistatud 100% happekindlast keraamikast, mis on karastatud 1200°C juures. Moodulkorstna välimine kattekiht on valmistatud kergbetoonist, mida võib armeerida.
Moodulkorstna soojusisolatsiooniks on kivivill, mis on valmistatud anorgaanilisest sidusainest. Korstna komplekti kuuluvad ka keraamilised ühendustorud ja spetsiaalne tulekindel liim keraamiliste suitsutorude jaoks. Moodulkorstnate kaugus kütteseadme ja tuleohtlike materjalide vahel peab olema vähemalt 50-100 mm. Konstruktsioonide läbimisel peab tulekindlast materjalist isolatsioon olema paksusega 50-100 mm. (tulekindel isolatsioon klass A1). Keraamiliste suitsutorude markeering on CE ja need vastavad klassidele A1N1, B2N1 ja D3P1.
Meie pakutavad moodulkorstnad on kontrollitud ja vastavad standardnõuetele.
Keraamilised moodulkorstnad
Keraamilised moodulkorstnad ehitatakse ennastkandvate konstruktsioonidena, seega on need isoleeritud hoone teistest osadest. Moodulkorstna asukoht ja kõrgus peavad olema määratud juba projekteerimise käigus, sest need sõltuvad hoone kandvate konstruktsioonide asukohast.
Enne moodulkorstna montaaži tuleb veenduda kütteseadme ja moodulkorstna omavahelises sobivuses. Parim asukoht moodulkorstna jaoks on lähemal katuseharjale. Sellisel juhul on korstnas kindlustatud kõige parem tõmme ja katusest väljaulatuva korstna pikkus kõige lühem.
Korsten, paigaldus
Tuletõrjereeglite kohaselt peavad katusest väljaulatavad korstnad olema vähemalt 0,8 m kõrgemal katuseharjast. Kui korstna kaugus naabermaja katusest või seinast on vähem kui 3 m, peab korsten neist olema 0,8 m kõrgem. Suure katusekalde puhul (rohkem kui 30°) peab kõrgus moodulkorstna ülemisest servast katuseni olema vähemalt 1 m. Enne tööde algust tutvuge hoolikalt korstna montaažijuhistega.
Korstnad, Moodulkorsten, paigaldus
Moodulkorstna monteerimine on lihtne, kui töövõtetega ollakse eelnevalt tutvutud. Iga keraamilist korstna elementi tuleks kontrollida koputamise abil, et avastada võimalikud vigastused, mis võivad olla tekkinud transportimisel (nähtamatud mikropraod). Vigastatud keraamilise korstnatoru eristab krigiseva heli järgi. Sellist korstnatoru ei tohi monteerida. Moodulkorstna tööks vajalikud riistad on vasar, elektritrell, lood, nurklihvmasin ja müüriladumise vahendid. Korstna katteplokkide montaažiks kasutage tsemendisegu M100/600. Korstna keraamilised suitsutorud ja ühenduselemendid siduge omavahel spetsiaalse tulekindla liimiga. Töö jooksul kontrollige korstna vertikaalsust loodi abil.
Enne moodulkorstna paigaldamist veenduge, et aluspind on horistonaalne, stabiilne, tule- ja niiskuskindel. Korstna alus ehk vundament peab olema 10 cm laiem ploki igast küljest. Korstna vundamenti paksus peab olema 50 cm. Märkige korstnaploki kontuur vundamendile, kandke kontuurile tsemendisegu ja paigaldage korstnaplokk. Kontrollige korstna horisontaalsust loodiga. Lõigake korstnaplokki avaus ventilatsiooniresti jaoks. Pange korstnaploki keskele tsemendisegu ning paigaldage selle peale kondensipott külgauguga korstnaploki augu suunas. Kandke ühtlase kihina tsemendisegu mööda korstnaploki kontuuri ning jälgige, et ventilatsioonikanalid jääksid avatuks. Lõigake teise korstnaplokki avaus puhastuskolmiku jaoks ning paigladage korstnaplokk. Puhastage suitsutorutoru äär niiske lapiga. Kandke liim mööda suitsutoru piirjooni. Ühendage suitsutorud ja kõrvaldage segujäägid keraamiliste suitsutorude sisemusest.
Asetage paigale puhastuskolmik ning lõigake korstnaplokki avaus puhastuskolmiku jaoks. Katke tsemendiseguga ja korstnaplokiga, kontrollige loodiga vertikaalsust. Katke kontuur tsemendiseguga ja asetage peale korstnaplokk. Paigaldage isolatsiooniks kivivill. Moodulkorstna siiber paigaldatakse moodulkorstna kahe ploki vahele, soovitavalt samale korrusele kütteseadmega. Lõigake moodulkorstna plokki ja isolatsioonittahvlisse avaus moodulkorstna siibri mõõtudega, jättes ülaserva 10 mm ruumi paisumiseks. Betoonist vahelagede läbimisel peab olema isolatsioon paksusega 2-3 cm moodulkorstna ploki ümbermõõdus. Kergestisüttivate materjalide läbimisel peab isolatsioon paksus olema 5 cm kogu moodulkorstna ploki ümbermõõdus. Pilu täitke mittepõleva kivivillaga. Kui moodulkorsten ulatub katusest välja 13 rohkem kui 1 m, on soovitav seda tugevdada armatuuriga.
Korstnad, armatuuri paigaldamine
Korstna katteploki igas nurgas on avaus armatuuri jaoks, milleks sobivad armatuurivardad diameetriga 8 mm. Kui alustate armatuuri paigaldamist moodulkorstna keskelt, tehke seda nii: täitke ava isolatsioonitükkidega ja tsemendiseguga ploki ava ülemise ääreni. Asetage kohe avasse armatuur. Lõpetage armeerimine viimase korstnaploki keskel nii, et jääks ruumi betoonplaadi või vihmamütsi jaoks. Paigaldage luuk moodulkorstna puhastamiseks pärast seda, kui moodulkorsten on täielikult monteeritud ja tsemendisegu on kivistunud.Korstna puhastusluugi servad võib fikseerida 6 mm tüüblitega.Korstna ventilatsioonirest paigaldatakse vastavasse süvendisse alumises korstnaplokis.Korstna restis on avaus toru jaoks, mis eemaldab vee kondensipotist kanalisatsiooni.
Moodulkorstna viimase ploki tsemendisegule paigaldage betoonplaat, millele kinnitage koonus ja vihmamüts.